Війна

Росія готова бути гарантом домовленостей щодо Донбасу — Путін

Війна/Росія готова бути гарантом домовленостей щодо Донбасу — Путін
Зберегти
Вигляд

Росія готова до проведення будь-яких контактів, які могли б привести до вирішення конфлікту на Донбасі, заявив президент РФ Владімір Путін.

«Ми готові до продовження будь-яких контактів, аби вони вели до позитивного результату, до розв'язання кризи, яка виникла в Україні», — цитує Путіна «Інтерфакс».

За його словами, Росія хоче бачити Україну незалежною та самостійною державою.

«Ми хочемо, щоб Україна розвивалася як незалежна, самостійна держава, сильна економічно і у всіх інших відносинах, з тим, щоб у нас був надійний, стабільний партнер», — додав Путін.

Але потім Путін додав, що зацікавлений у внесенні змін до Конституції України.

«В односторонньому порядку ми це зробити не можемо. Ми не можемо, наприклад, внести зміни до Конституції України. Це може зробити тільки сама Україна, саме українське керівництво», — сказав Путін, відзначивши, що РФ не може ні підписати замість президента України закон про амністію, ні прийняти закон про вибори.

За словами Путіна, Росія може створити умови переговорного процесу і взяти участь в ньому у вигляді посередників і гарантів досягнутих домовленостей.

Нагадаємо, що керівник української сторони Спільного центру з контролю та координації  генерал-майор Борис Кременецький повідомив, що Україна готова безстроково підтримувати режим припинення вогню на Донбасі, попри ситуацію в зоні бойових дій.

Лідер бойовиків «ДНР» Захарченко заявив про оголошення перемир’я з 15 вересня.

Пов`язані новини