Центральний банк Росії масово продає облігації американського державного боргу, побоюючись їхньої подальшої конфіскації у зв’язку з американськими санкціями.

Центральний банк Росії масово продає облігації американського державного боргу, побоюючись їхньої подальшої конфіскації у зв’язку з американськими санкціями.

Про це повідомляє Bloomberg.

Там повідомляють, що за останні декілька місяців, Росія продала близько 80% всіх американських облігацій державного боргу, якими володіла. Їхня загальна вартість складає 81 мільярд доларів.

У Bloomberg зазначають, що такий масовий «розпродаж» доларових активів розпочався після того, як США запровадили санкції проти найближчого оточення президента Росії Володимира Путіна у квітні 2018 року.

В той же час зазначається, що Росія зазначені кошти вирішила спрямувати на банківські депозити по всьому світу. Проте у якій валюті ці депозити, поки що невідомо.

«Щомісячна статистика Центробанку свідчить, що депозити, які банківський регулятор РФ відкривав у центральних банках інших країни, у квітні-травні 2018 року зросли на 47 мільярдів доларів», — повідомляється у статті.

Така політика Росії частково відповідає заявам Путіна про «монополію США» та необхідність «позбутися доларової залежності». Проте це ніяким чином не відміняє того факту, що найбільшу статтю свого експорту, енергоресурси, Росія реалізує за долари.

«Востаннє Росія так масово продавала свої доларові активи одразу після анексії Криму у 2014 році. Тоді Центробанк продав 115 мільярдів доларів американських облігацій, побоюючись санкцій США. Проте згодом Росія знову вклала ці кошти у американські облігації, після того як стало зрозумілим, що санкції США будуть набагато м’якішими, ніж очікували в РФ», — повідомляють у Bloomberg.

Нагадаємо, що у Сполучених Штатах запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Акції компанії «Русал» російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські олігархи втрачають гроші

Крім цього, міжнародні інвестори, які придбали цінні папери «Русалу», можуть втратити 1,6 мільярди доларів через санкції США.

Напередодні в «Русалі» заявляли, що змінять склад керівництва компанією для того, аби уникнути американських санкцій. В той же час у Мінфіні США повідомили, що єдиною можливою умовою виключення компанії із санкційного списку є відхід від управління та впливу на неї російського олігарха Олега Дерипески.

Поділитись: