ENRU

Росія на навчаннях «Захід-2017» відпрацювала умовний ракетно-ядерний удар — РНБО

На останньому етапі військових навчань Росії і Білорусі «Захід-2017» РФ відпрацювала умовне нанесення масованого ракетно-ядерного удару із  залученням сил і засобів всіх трьох компонентів ядерної тріади (три види озброєння).

Про це повідомив Секретар Ради Національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.

За його словами, для відпрацювання ракетно-ядерного удару залучалися шість літаків дальньої авіації Ту-95МС та Ту-22М3, які виконували польоти у повітряному просторі Баренцового, Балтійського та Норвезького морів.

«Ракетні війська стратегічного призначення були представлені бойовим розрахунком зі складу 14 ракетної дивізії, який здійснив навчально-бойовий пуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 «Ярс» з космодрому Плесецьк (Архангельська обл.) по цілях на полігоні «Кура» (півострів Камчатка).

Ракетним підводним крейсером стратегічного призначення «Дмитрий Донской» Північного флоту РФ здійснено електронний пуск міжконтинентальної балістичної ракети морського базування», — заявив Турчинов.

Секретар РНБО сказав, що таке відпрацювання Росією масованого ракетно-авіаційного удару «черговий раз підтверджує агресивність і наступальний характер зовнішньої і безпекової політики Росії, її готовність до ескалації напруженості із Заходом аж до ведення повномасштабної війни».

У свою чергу, Міністерство оборони РФ підтвердило проведення успішного випробувального пуску міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 «Ярс» з космодрому Плесецьк, однак у повідомленні не вказувалось, що це було здійснено у рамках військових навчань Росії і Білорусі «Захід-2017».

З 14 по 20 вересня на 6 полігонах Білорусі та 3 полігонах Росії відбуваються спільні військові навчання «Захід-2017».

Задовго до їхнього початку країни НАТО, а також Україна неодноразово висловлювали занепокоєння — надто близько мали опинитися «зелені чоловічки» до кордонів Польщі, Литви, Латвії та України, зважаючи на захоплення ними Криму та частини території Донецької та Луганської областей.

ДИВІТЬСЯ: «У нас тут немає зелених чоловічків»: як відбуваються навчання «Захід-2017».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram