УКРАЇНА

Росія не повернеться до ПАРЄ до наступного року

9 жовтня, 2018 18:35
УКРАЇНА/Росія не повернеться до ПАРЄ до наступного року
Зберегти
Вигляд
Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася голосувати за зміну санкційної політики щодо Росії до січня 2019 року. Це означає, що Росія не поновить своєї участі в організації до кінця 2018 року.

Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася голосувати за зміну санкційної політики щодо Росії до січня 2019 року. Це означає, що Росія не поновить своєї участі в організації до кінця 2018 року.

Про це повідомила «Європейська правда», посилаючись на свого кореспондента у ПАРЄ.

Зазначається, що під час обговорення даного питання доповідачка Петра де Суттер заявила про припинення дебатів та відкладання розгляду даного питання до січня 2019 року.

«Я почула дуже емоційні аргументи, навіть гнів (щодо спроби прощення Росії - ред). Були і конструктивні аргументи. Та ми бачимо, що голосів немає. Тому я пропоную відкласти дискусію до січня», — йдеться у повідомленні.

За відповідне рішення проголосувало 99 депутатів, проти — 79. Ще 16 депутатів утрималось.

Для зміни санкційних правил щодо Росії необхідна була підтримка щонайменше двох третин депутатів.

Українська делегація розцінила результати даного голосування як успіх.

Напередодні розгляду питання про відновлення участі Росії у ПАРЄ, представник України, депутат «БПП» Олексій Гончаренко виступав у гумових рукавицях, мотивуючи це тим, що російська делегація «токсична та небезпечна».

«Якщо ми відчиняємо двері ПАРЄ для Росії — треба не забути провести дезінфекцію, бо наслідки можуть бути небезпечними», — повідомив Гончаренко.

9 жовтня у ПАРЄ не змогли підтримати пропозицію групи консерваторів щодо відкладення до наступного року санкційного питання щодо Росії.

Нагадаємо, у квітні 2014 року після анексії Криму та початку війни на Донбасі Росію позбавили права голосу в ПАРЄ. На знак протесту РФ відмовилася брати участь в сесіях Асамблеї і припинила виплачувати членські внески.

ЧИТАТЙТЕ ТАКОЖ «У нас це «договорняки», вони це називають «домовленість»: чи можливе повернення Росії в ПАРЄ

Пов`язані новини