Росія не зробила жодних кроків до того, щоби завершити збройний конфлікт на Донбасі та припинити агресію в Україні.

Росія не зробила жодних кроків до того, щоби завершити збройний конфлікт на Донбасі та припинити агресію в Україні.

Про це повідомив спецпредставник США з питань України Курт Волкер під час телефонної конференції з журналістами, говорячи про Росію та, зокрема, його зустріч з помічником Путіна Владиславом Сурковим.

«Немає ніякого сюрпризу: територію (Донбасу – ред.) окупувала Росія, і вона є під контролем Росії», — наголосив Волкер.

На зустрічі із Сурковим вони обговорювали питання повернення Росії до складу Спільного центру з контролю і координації вогню, відновлення мобільного зв'язку на Донбасі, збільшення пунктів пропуску, а також статус російських військових в Україні.

При цьому Сурков у розмові з Волкером наголосив на стурбованості Росії щодо проблем з мобільним зв'язком на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

«Говорили про обмін полоненими. Відбувся успішний обмін перед Різдвом, який вітали і росіяни, і українці», — повідомив Волкер. Крім того він додав, що на Донбасі на сьогодні для місії Червоного Хреста є досить обмежений доступ.

«Для Червоного Хреста є досить обмежений доступ до території конфлікту. Ми хочемо більше доступу», — наголосив спецпредставник США.

Раніше «Интерфакс» з посиланням на джерела повідомляв, що Волкер та Сурков не дійшли єдиної позиції щодо закону про деокупацію Донбасу.

Це була четверта зустріч Волкера та Суркова. Попередня, третя зустріч щодо врегулювання ситуації в Донбасі — відбулася в середині листопада минулого року в Белграді. Тоді Сурков заявив, що Росія погодила три з 29 абзаців пропозиції США про розміщення миротворців на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Поділитись: