Росія погодила три з 29 абзаців пропозицій США щодо проекту резолюції про місію ООН на Донбасі.

Росія погодила три з 29 абзаців пропозицій США щодо проекту резолюції про місію ООН на Донбасі.

Про це заявив помічник президента Росії Владислав Сурков після зустрічі зі спецпредставником США по Україні Куртом Волкером у Белграді, передає федеральне агентство ТАСС.

«Детально обговорили російську ініціативу щодо розгортання сил ООН в Україні. Американські друзі передали власні пропозиції до нашого проекту резолюції Радбезу — 29 абзаців. Три з них наша делегація визнала прийнятними. Трохи, звичайно. Але все-таки три не нуль. Краще, ніж нуль», — зазначив Сурков.

За словами помічника президента РФ, сторони «вирішили продовжувати роботу по зближенню позицій».

«Представники Росії й США солідарні в головному — Мінські угоди повинні бути реалізовані. Для цього необхідно прискорити виконання політичних зобов’язань Києва за умови одночасного зміцненні безпеки в зоні конфлікту», — додав Сурков.

Як зазначає посольство США в Україні, це була третя зустріч Суркова та Волкера під час якої вони ретельно обговорили дипломатичній стан справ у зусиллях припинити війну на Донбасі.  

«Не дивно, що Сполучені Штати й Росія мають різні уявлення про те, як досягти миру, але ми продовжимо роботу, щоб домогтися цього. Завжди існувала потреба сполучення політичних і безпекових кроків, що мають здійснюватися згідно Мінська. Обидві сторони погодилися обміркувати дискусію і подумати про подальші кроки у відповідь на цей виклик», — ідеться в заяві посольства.

Для України принциповим є розгортання місії на всій території Донбасу, домовленості без узгодження бойовиками, а також відсутність російських військових серед миротворців ООН.

ЧИТАЙТЕ: Експертка-міжнародниця: «Миротворча місія може розгорнутися впродовж півроку». 

10 листопада повідомлялося, що США запропонують РФ розмістити 20 тисяч миротворців на Донбасі

11 листопада глава МЗС України повідомив, що Україна та США погодили розгортання миротворчої місії на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили», — спецпредставник США Курт Волкер.

У вересні президент Росії Путін доручив російському МЗС унести на розгляд Радбезу ООН проект резолюції щодо миротворців на Донбасі. Умовою місії Путін назвав перебування миротворців виключно на лінії зіткнення. Але після розмови з Меркель Путін погодився врахувати зауваження щодо місії. Порошенко запевнив, що введення миротворців ООН на Донбас не станеться за сценарієм Росії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: