Російські дипломати вели таємні переговори з оточенням головного редактора Wikileaks Джуліана Ассанжа з метою допомогти йому втекти з посольства Еквадору в Лондоні, де він переховується від екстрадиції.

Російські дипломати вели таємні переговори з оточенням головного редактора Wikileaks Джуліана Ассанжа з метою допомогти йому втекти з посольства Еквадору в Лондоні, де він переховується від екстрадиції.

Про це пише The Guardian з посиланням на власні джерела.

Ймовірна втеча Ассанжа планувалась на різдвяний вечір 2017 року, коли дипломатичний автомобіль мав таємно забрати журналіста з лондонського посольства Еквадору і вивезти його за межі країни.

Ассанжа планувалось вивезти до Росії, адже звідти його не зможуть екстрадувати до США.

В план входило передати Ассанжу дипломатичні документи, щоб Еквадор міг стверджувати, що у нього був дипломатичний імунітет.

4 різних джерела The Guardian повідомили про те, що Кремль підтримував цей план втечі.

Крім варіанту з втечею до Росії, також розглядалась можливість транспортувати човном Ассанжа до Еквадору, де у нього є право на політичний притулок.

«Втечу відмінили, коли змовники вирішили, що план занадто ризикований», — пише видання.

Одне з джерел повідомляє, що відміна сталася всього за декілька днів до запланованого строку.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Ассанж, який переховується у посольстві Еквадору в Лондоні, може скоро його покинути через проблеми зі здоров'ям.

27 липня президент Еквадору заявив, що ніколи не підтримував діяльність засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, який переховується у посольстві Еквадору в Лондоні.

Нагадаємо, Ассанж живе у посольстві Еквадора в Лондоні вже понад п’ять років. Згідно з домовленістю між ним та владою Еквадору, йому заборонили надсилати будь-які повідомлення, які можуть завадити відносинам Південної Америки з іншими країнами.

У січні 2018-го він отримав громадянство Еквадору.

Влада Еквадору надала притулок засновнику WikiLeaks, коли той намагався уникнути екстрадиції до Швеції через розслідування звинувачень у згвалтуваннях та сексуальних домаганнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор ЦРУ назвав Wikileaks «недержавною ворожою розвідувальної службою».

21 квітня 2017-го року повідомлялося, що влада США планує офіційно висунути звинувачення засновникові організації WikiLeaks Джуліану Ассанжу і домогтися отримання ордера на його арешт.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: