У липні 2018 року Росія збільшила свої золотовалютні резерви на 26,1 тонну банківського золота. Це найбільше придбання золота протягом місяця від початку року.

У липні 2018 року Росія збільшила свої золотовалютні резерви на 26,1 тонну банківського золота. Це найбільше придбання золота протягом місяця від початку року.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на аналітичні дані Міжнародного валютного фонду.

Збільшенням своїх резервів у золоті Росія намагається мінімізувати потенційну фінансову шкоду від запровадження жорсткіших санкцій США, які, зокрема, можуть стосуватися розрахунків РФ американськими доларами.

Загалом, експерти оцінюють загальний розмір золотих резервів Росії у 2,17 тисяч тонн золота, загальна вартість якого складає 77,4 мільярди доларів.

Нагадаємо, що у липні повідомлялось, що Центробанк РФ масово продає американські боргові облігації через побоювання, що їх можуть конфіскувати через санкції США. За останні декілька місяців Росія продала близько 80% всіх американських облігацій державного боргу, якими володіла

Раніше повідомлялось, що американські сенатори запропонували запровадити санкції на операції з державними борговими цінними паперами Росії за її участь у збройних конфліктах в Україні та Сирії.

«Чинний режим санкцій не зміг стримати Росію від втручання у проміжні вибори 2018 року», — повідомив сенатор-республіканець Ліндсі Грехам. Раніше він повідомляв, що підготований ним проект нових санкцій проти Росії стане «пекельним покаранням» Росії.

Як зазначається, обмеження на операції з державним боргом Росії можуть можуть суттєво вдарити по економіці РФ, адже близько третини всіх державних боргових цінних паперів Росії належать іноземцям.

21 липня Міністерство фінансів США заявило, що готове виключити з санкційного списку російського виробника алюмінію «Русал», бо компанія «важлива для світового ринку алюмінію».

19 липня сенатор-республіканець Джон Баррасо повідомив, що зареєстрував законопроект про запровадження санкцій проти «Північного потоку-2».

18 липня Чорногорія, Албанія, Норвегія, Грузія та Україна приєдналися до рішення Ради Євросоюзу від 18 червня продовжити до 23 червня 2019 року терміну дії санкцій через анексію Криму.

5 липня Європейській союз на півроку продовжив економічні санкції проти Росії — вони діятимуть до 31 січня 2019 року.

Поділитись: