Міністерство фінансів США готове виключити з санкційного списку російського виробника алюмінію «Русал», бо компанія «важлива для світового ринку алюмінію».

Міністерство фінансів США готове виключити з санкційного списку російського виробника алюмінію «Русал», бо компанія «важлива для світового ринку алюмінію».

Про це повідомив міністр фінансів США Стівен Мнучін, передає Reuters.

За його словами, російська компанія звернулася до Мінфіну з проханням зняти з неї американські обмежувальні заходи.

«Я не збираюся зараз розповідати про специфіку цих пропозицій і про те, де ми зараз перебуваємо по ним, але так, якщо ми зможемо знайти прийнятне рішення, це наша ціль (зняття свнкцій — ред.)», — сказав Мнучін.

Він додав, що виведення «Русалу» з бізнесу не є метою США, бо ця компанія «важлива для світового ринку алюмінію».

Як повідомлялося, керівництво «Русалу» подало у відставку і попередило про проблеми з виплатою боргів.

У компанії пояснили, що змінять склад керівництва для того, аби уникнути американських санкцій. В той же час у Мінфіні США повідомили, що єдиною можливою умовою виключення компанії із санкційного списку є відхід від управління та впливу на неї російського олігарха Олега Дерипески.

В той же час, повідомлялось, що Дерипаска досі лишається власником «Русалу».

Нагадаємо, Сполучені Штати запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Акції компанії «Русал» російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські олігархи втрачають гроші

Крім цього, міжнародні інвестори, які придбали цінні папери «Русалу», можуть втратити 1,6 мільярди доларів через санкції США.

В самій російській компанії вже заявили, що експортуватимуть алюміній до Китаю замість США.

Поділитись: