Росія співучасник хімічних атак у Сирії або просто некомпетентна — держсекретар США

7 квітня, 2017 19:45
default/Росія співучасник хімічних атак у Сирії або просто некомпетентна — держсекретар США
Зберегти
Вигляд
Держсекретар США Рекс Тіллерсон вважає, що Росія у Сирії або підтримує режим диктатора Башара Асада, або дії військових РФ там просто некомпетентні, через те, що не завадили ВПС Сирії отруїти людей.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон вважає, що Росія у Сирії або підтримує режим диктатора Башара Асада, або дії військових РФ там просто некомпетентні, через те, що не завадили ВПС Сирії отруїти людей.

Про це повідомляє ABS News.

«Або Росія замішана у хімічній атаці, або вона просто некомпетентна», — сказав Тіллерсон.

Держсекретар підкреслив, що США не обговорювали з президентом РФ Володимиром Путіним та російськими чиновниками американський ракетний удар по авіабазі ВПС Сирії ні до атаки, ні після неї.

Військове керівництво в Москві лише повідомили про підготовку операції, щоб уникнути жертв серед військових, в тому числі російських.

«Вважаю, це демонструє намір президента Трампа діяти, коли уряди та урядові сили переходять межу. Президент зробив чітку заяву для всього світу», — зазначив він.

Також, держсекретар США заявив, що американські ВМС врахували данні розвідки, обираючи об'єкти для атаки, щоб залишити недоторканими приміщення, в яких зберігається хімічна зброя — газ зарин.

За словами радника Трампа з національної безпеки Роберта Макмастера, саме цією отруйною речовиною сирійські урядові війська атакували супротивників серед опозиції та нелояльних до Асада цивільних.

Нагадаємо, що Сполучені Штати запустили щонайменше 50 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб.

Нагадаємо також, що внаслідок ракетного удару сил США по авіабазі у Сирії загинуло четверо сирійських військових.

Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини