Росія втручалася у виборчі процеси щонайменше п’яти країн-членів НАТО упродовж останніх кількох років.

Росія втручалася у виборчі процеси щонайменше п’яти країн-членів НАТО упродовж останніх кількох років.

Про це йдеться у доповіді Комітету з питань науки і технологій в Парламентській Асамблеї НАТО, яку підготували США. Анотацію передала голова постійної делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз.

Згідно з доповіддю, Росія втручалася у президентські вибори США 2016 року, референдум про Brexit у Британії в 2016 році та загальні вибори у 2017, у вибори президента Франції в 2017 році, парламентські вибори Німеччини у 2017 та референдум щодо статусу Каталонії у 2017.

У США наголошують, що Росія при цьому використовує типову схему: несанкціоноване втручання в мережі політичних партій і урядових структур; злам особистої і професійної пошти, викрадення персональних даних; системні викиди викраденої інформації з подальшим масовим поширенням в соціальних медіа, тиражуванням ботами, тролями та іншими засобами.

На думку доповідачки в Асамблеї Сьюзан Девіс, Росія при втручанні у вибори інших держав переслідує такі цілі:

  • загострення вже існуючої у суспільствах цих країн соціальної напруги;
  • підрив довіри громадян до ліберальних демократичних інститутів;
  • просування особистостей і політичних груп, які розглядаються нею як доступні для російського впливу, і дискредитація тих, хто сприймається як налаштований вороже;
  • створення атмосфери хаосу і непевності в західних країнах.

Раніше Комітет Сенату США з питань розвідки офіційно погодився із висновками американських розвідувальних служб, які переконані, що Росія втручалася у вибори президента США з метою допомоги на той час кандидату Дональду Трампу.

У лютому 2018 США вперше висунули звинувачення 13 громадянам Росії щодо втручання у вибори президента США. Серед обвинувачених — бізнесмен Євген Пригожин, наближений до президента Росії Володимира Путіна.

У березні 2018 повідомлялося, що Facebook не виявив доказів втручання Росії у референдум щодо Brexit.

Поділитись: