Комітет Сенату США з питань розвідки офіційно погодився із висновками американських розвідувальних служб, які переконані, що Росія втручалася у вибори президента США з метою допомоги кандидату Дональду Трампу.

Комітет Сенату США з питань розвідки офіційно погодився із висновками американських розвідувальних служб, які переконані, що Росія втручалася у вибори президента США з метою допомоги на той час кандидату Дональду Трампу.

Про це заявив співголова комітету сенатор-демократ Марк Ворнер, передає «Радіо Свобода».

«Зусилля Росії були широкими, складними і були здійснені за наказом особисто (президента РФ, — ред.) Путіна з метою допомоги Дональду Трампу та нашкодити Гілларі Клінтон», — заявив Ворнер.

Він додав, що його комітет мав оцінити роботу розвідки.

«Комітет витратив 14 місяців переглядаючи джерела, проведену роботу та аналітику, і ми не бачимо підстав ставити під сумнів висновки розвідки. Немає сумніву, що Росія доклала безпрецедентних зусиль, щоб втрутитись у вибори 2016-го року», —зазначив Ворнер.

Спільна доповідь американських спецслужб щодо втручання Росії у вибори у США була представлена у січні 2017-го року.

1 травня спецпрокурор Мюллер направив Трампу список із 40 питань про втручання РФ у вибори США, його зв’язки з Росією. Зокрема, питання стосуються колишнього директора ФБР Джеймса Комі, колишнього керівника передвиборної кампанії Трампа Пола Манафорта та колишнього радника з питань національної безпеки Майкла Флінна.

У відповідь Трамп назвав питання «ганебними», а розслідування «вигаданим і фальшивим».

Згодом спецпрокурор США пригрозив Трампу повісткою, якщо той проігнорує питання про зв'язки з Росією.

Водночас наприкінці січня Трамп погодився свідчити про «російське втручання» у вибори.

Водночас адвокати Трампа порадили йому не свідчити спецпрокурору у справі про втручання РФ.

Нагадаємо, що у США взяли під варту першого підозрюваного у справі втручання Росії у вибори.

Також стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Нагадаємо, у лютому США вперше висунули звинувачення 13 громадянам Росії щодо втручання у вибори президента США. Серед обвинувачених — бізнесмен Євген Пригожин, наближений до президента Росії Володимира Путіна.

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

Поділитись: