Росія знайшла союзника у боротьбі за дорогу нафту
Після зустрічі президентів Росії та Венесуели Володимира Путина і Ніколаса Мадуро держави домовилися координувати свої дії на ринку нафти, що за останній рік суттєво втратила в ціні.
Дві країни, які активно торгують сировиною на міжнародному ринку, вирішили «враховувати усі його фактори», заявив речник президента РФ Дмітрій Пєсков.
Мадуро, який наприкінці серпня припустив падіння ціні бареля нижче 30 доларів, запропонував Путінові «непогані ідеї» щодо кооперації на ринку нафти. Венесуельський лідер, який зіткнувся з неможливістю виконувати власні соціальні обіцянки через падіння нафти, традиційно виступав союзником Кремля на зовнішньополітичній арені.
«У ході зустрічі з обох боків було відзначено, що такі нестабільно низькі ціни на нафту не відповідають інтересам двох країн і що, звичайно, країни повинні інтегрувати власні зусилля у плані координації для того, щоб сприяти динаміці зростання цін на нафту», - пояснив Пєсков.
Раніше нафтовий картель ОПЕК не зміг ухвалити єдине рішення для збільшення цін на нафту. Ключові учасники об’єднання вирішили не зменшувати власні обсяги видобування, боючись, що звільнену нішу при високому попитові займуть конкуренти. РФ раніше підкреслювала, що не координує з об’єднанням власних дій на сировинному ринку.
Багаті країни Перської затоки із потужними нафтовими бюджетами неодноразово заявляли, що готові до довгострокового падіння цін на вуглеводні, на відміну від Венесуели.
На початку вересня нафта ключових марок WTI та Brent коливається між позначками 45-48 доларів за барель.
hromadske.tv
/Фото: прес-служба Кремля
- Поділитися: