Українська омбудсмен Людмила Денісова не може самостійно потрапити у колонію до політв’язня Кремля Олега Сенцова, оскільки він нібито «підписувався за паспорт громадянина Росії» і нібито є людиною з двома громадянствами — українським та російським.

Українська омбудсмен Людмила Денісова не може самостійно потрапити у колонію до політв’язня Кремля Олега Сенцова, оскільки він нібито «підписувався за паспорт громадянина Росії» і нібито є людиною з двома громадянствами — українським та російським.

Про це журналістам у Києві заявила уповноважена з прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова.

Спочатку на питання журналістів про те, чому Денісова досі не потрапила до Сенцова, російська омбудсмен відповіла, що причина — різне громадянство, у Денісової українське, а у Сенцова нібито російське.

Після того, як ЗМІ заявили, що напередодні Мін’юст Росії офіційно підтвердив українське громадянство Сенцова, Москалькова поправила себе та заявила, що Сенцов — людина з двома громадянствами.

«Я не можу відповісти за органи влади, чи потрапить Денісова до Сенцова. Будемо виходити з того, що це людина з двома громадянствами. У нього є паспорт громадянина Росії і він за нього підписувався. І копія цього паспорта в мене є», — заявила Москалькова.

Наголосимо, що сестра Сенцова Наталія Каплан неодноразово казала, що Олег ніколи не відмовлявся від українського громадянства та жодного разу не ставив підпис під російським.

Нагадаємо, що у Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство Сенцова. Таким чином це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити політв’язня Сенцова.

У Кремлі заявили, що Олег Сенцов не може бути помилуваний на підставі офіційного прохання, яке надіслав генеральний секретар Ради Європи до президента Росії Володимира Путіна.

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: