Російські боти втручалися у вибори у Великій Британії і намагалися допомогти лідеру опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбіну виграти їх.

Російські боти втручалися у вибори у Великій Британії і намагалися допомогти лідеру опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбіну виграти їх.

Про це йдеться у спільному розслідуванні газети Times і Університету Суонсі.

У рамках дослідження вдалося виявити 6,5 тисяч російських аккаунтів у Twitter, які активно агітували за Корбіна за кілька тижнів до виборів.

«Багато аккаунтів мали у профілі жіночі англійські імена, але насправді керувалися ботами», — пише видання.

Також зазначається, що 9 із 10 повідомлень, які поширювалися цими аккаунтами, підтримували лідера лейбористів, і навпаки — 9 із 10 твітів, які згадували консерваторів, були негативними. Інтерес до інших основних політичних партій був незначним.

Сама Лейбористська партія, до якої газета звернулася за  коментарем, повідомила, що вона н«е знає про жодних ботів, не платила за ці послуги і не знає про прихильників партії, які б цим займалися».

Водночас лейбористи припустили, що російські боти могли підтримувати консерваторів.

Британські науковці заявляють, що виявлені фейкові акаунти є лише «вершиною айсберга», і закликають Twitter провести більш ґрунтовне розслідування.

Нагадаємо, Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату.

У США взяли під варту першого підозрюваного у справі втручання  Росії у вибори.

Також стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

У лютому 2018 США вперше висунули звинувачення 13 громадянам Росії щодо втручання у вибори президента США. Серед обвинувачених — бізнесмен Євген Пригожин, наближений до президента Росії Володимира Путіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

Поділитись: