Група «Онексим» російського бізнесмена Міхаіла Прохорова продає всі належні їй активи в РФ. Про це повідомили два співрозмовники в структурах бізнес-групи, передають «Ведомости».

«Онексим» володіє активами в гірничо-металургійній галузі (UC Rusal, «Уралкалий»), фінансах (страхова компанія «Согласие», банки «Ренессанс капитал», «Ренессанс кредит», МФК і т.д.), банківській сфері, енергетиці, нерухомості, медіа, зокрема холдингом РБК та виданням «Сноб».

Напередодні, 14 квітня, Федеральна служба безпеки провела обшуки в структурах «Онексима». Центр громадських зв’язків ФСБ назвав їх «оперативними заходами», пов'язаними з розслідуванням кримінальної справи, що стосується банку «Таврийский» (у Прохорова 47,45% акцій цього банку).

Неофіційно федеральні чиновники і люди, знайомі з керівництвом «Онексима», називали іншу причину – редакційну політику холдингу РБК, що опублікував кілька розслідувань про офшорні рахунки людей з оточення президента РФ Владіміра Путіна. Менше ніж через місяць після обшуків, все редакційне керівництво РБК пішло у відставку.

Стан Прохорова Forbes оцінив у 7,6 мільярдів доларів станом на 2016 рік. Крім групи «Онексим», бізнесмен володіє 100% баскетбольного клубу Brooklyn Nets.

Поділитись: