Російський опозиціонер В’ячеслав Мальцев заявив, що отримав політичний притулок в одній з країн Євросоюзу

Російський опозиціонер В’ячеслав Мальцев заявив, що отримав політичний притулок в одній з країн Євросоюзу.

Про це він розповів «Новому Времени».

«Я в Євросоюзі. Мені довелося у в'язниці відсидіти і багато іншого. Я політичний біженець — абсолютно очевидно для будь-кого. Візу дуже легко поставити, якщо ти реальний політичний біженець. Якщо тебе реально розшукують за політичний злочин — проблем немає жодних», — сказав Мальцев.

На питання про те, в яку саме країну він поїхав, Мальцев уточнив, що в одну з безвізових, у якої «не дуже хороші відносини з Росією: Грузія або Чорногорія».

У жовтні YouTube-канал «Артпідготовка» визнали екстремістським і заборонили на території Росії. Пізніше ФСБ повідомило про затримання учасників «осередку руху «Артпідготовка». Сам Мальцев не вважає «Артпідготовку» рухом або організацією.

На думку ФСБ учасники «руху Мальцева» готували напади на поліцейських 4 і 5 листопада. У зв'язку з цим в Москві відбулись численні обшуки. До цього сам Мальцев заявляв про затримання понад 100 своїх прибічників.

5 листопада у Москві та інших містах Росії силовики затримали понад 400 людей. Причини затримань — нібито «участь у несанкціонованій акції».

Пізніше російські ЗМІ повідомили, що щодо опозиціонера Мальцева порушили справу про організацію терористичного угруповання.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: