Російський опозиціонер Олексій Навальний планує провести у 20 містах РФ акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

Російський опозиціонер Олексій Навальний планує провести у 20 містах РФ акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

Про це політик повідомив у Instagram.

«Підвищення пенсійного віку, яке затіяли Путін та Медведєв (президент та глава уряду РФ — ред.), є справжнім злочином. Звичайний грабунок десятків мільйонів людей під виглядом «назрілої реформи», — написав він.

Опозиціонер розповів, що його штаби у 20 містах подали заявки на проведення 1 липня 2018 року мітингів проти підвищення пенсійного віку.

«Заявки подані поки тільки в тих містах, у яких не проводиться Чемпіонат світу. Там зберігся стандартний порядок подання заявок», — пояснив він.

Навальний закликав взяти участь у цих акціях протесту всіх росіян в незалежності від політичних поглядів, підкресливши, що це «загальнонаціональний та загальнонародний протест».

«Виходьте на вулицю зараз, інакше завтра вам не дожити до пенсії», — резюмував він.

Російський уряд 14 червня оголосив про підвищення пенсійного віку. Нині в РФ він складає для чоловіків 60 років, а для жінок — 55. Влада Росії планує поступово підвищити пенсійний вік до 65 років для чоловіків (к 2028 року) і до 63 років для жінок (к 2034 року).

Як повідомлялося, Навальний закликав російську владу обміняти українського політв’язня, режисера Олега Сенцова.

У травні Навального засудили до 30 діб адміністративного арешту за повторне порушення порядку організації мітингу.

5 травня у містах Росії відбулися акції протесту «Він нам не цар»  приурочені до інавгурації Володимира Путіна. Загалом по всій Росії на акціях «Він нам не цар» 5 травня затримали понад 1600 людей, серед них були діти.

Міністерство закордонних справ України засудило масове затримання у Росії учасників протестних акцій. CША та Євросоюз також засудили масове затримання протестувальників у Росії.

7 травня у Кремлі відбулася інавгурація Путіна. Таким чином Володимир Путін учетверте вступив на посаду президента Російської Федерації. 

Поділитись: