Видання Spektr Delfi публікує розповідь військового-контрактника російської армії, який розповів журналістові про те, як виконував «спецзавдання» на території Східної України. Він не приховує, що був на Добасі в складі спецназу Головного розвідувального управління Росії та виконував там службові завдання. Чоловік розповів свою історію анонімно, але продемонстрував журналістові військове посвідчення та жетон на підтвердження своїх слів. Він розповідає про моральні дилеми, які виникали в нього після того, як керівництво давало добро стріляти по мирним мешканцям у разі потреби, і водночас говорить про свої дії в Україні як про завдання, яке вважав за потрібне виконати.

Про фіаско Заходу в боротьбі з путінською Росією пише німецька газета Frankfurter Rundschau. Для українців стало шоком те, що західні країни, такі як США та Велика Британія, проігнорували свої зобов’язання згідно з Будапештським меморандумом. Лише за кілька місяців після анексії Криму західні країни запровадили санкції проти Росії. В результаті бездіяльності Заходу, вважає журналіст, медіа тепер представляють Путіна як наймогутнішу людину року, «адже внаслідок військового вторгнення на Донбас Росія змогла повернутися в число провідних держав світу». Втім, він також зазначає, що технічно російський військовий арсенал не зможе конкурувати з НАТО.

Washington Post пише про українських євреїв, які почали активніше емігрувати в Ізраїль від початку воєнного конфлікту на Донбасі, який автор статті називає «громадянською війною». Благодійні організації в Україні допомагають тим людям, які бажають виїхати, а влада Ізраїлю полегшила процедуру репатріації для українських євреїв. Цього року до Ізраїлю емігрували вже понад 5000 українців, з них 1300 через конфлікт на Донбасі. Це вдвічі більше, ніж минулого року, зазначає видання.

Газета Сhristian Science Monitor пише про слово року в Австралії – shirtfront, яке прем’єр Австралії Тоні Еббот вжив, говорячи про свої наміри щодо російського президента Путіна на саміті Великої Двадцятки. Та що насправді означає це слово і що мав на увазі австралійський лідер? Лінгвісти досі з’ясовують і розглядають два варіанти – обидва походять зі спорту. Так, в австралійському футболі shirtfront означає атаку гравця команди суперника в торс, яка збиває його з ніг. А в регбі це слово значить схопити за футболку суперника а добряче струснути. Насправді Еббот не вжив жодного з цих методів проти Путіна, проте холодний прийом, влаштований йому у Брісбені, змусив російського президента достроково залишити саміт.

Поділитись: