Російську знімальну групу могли вбити у Центральноафриканській Республіці представники збройного мусульманського угруповання «Селека»

Російську знімальну групу могли вбити у Центральноафриканській Республіці представники збройного мусульманського угруповання «Селека».

Про це повідомляє російське федеральне інформаційне агентство ТАСС з посиланням на відомості радіо ЦАР. Місцеве радіо отримало цю інформацію від своїх джерел при владі.

На радіо уточнили, що трьох росіян з журналістськими посвідченнями вбили 30 липня близько 19:24 за місцевим часом (21:24 за Києвом) в 24 кілометрах від населеного пункту Сібю. Влада останнього вважає, що вбити знімальну групу могло угруповання «Селека».

«На блокпості при виїзді з Сібю співробітники сил безпеки попередили їх про загрозу пересування в темний час доби та запропонували зупинитися. Їх захопили близько 10 злочинців у чалмах, які говорили лише арабською. Водію вдалося врятуватися, і він повідомив про це владі близько 5:00 ранку (7:00 за Києвом», — цитує місцеве радіо представники влади Сібю Мерселена Йойо.

31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв.

Дружина Орхана Джемаля Ірина Гордієнко повідомила The Bell, що впізнала по фотографії тіло чоловіка. Вона також сказала, що з нею зв'язувався офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, яка пообіцяла якнайшвидше повернути тіло. 

У ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер». За даними джерел Громадського, близьких до Орхана, журналісти знімали проект про російську присутність у Центральноафриканській Республіці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

Поділитись: