У Центральноафриканській Республіці загинули журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв.

У Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв, повідомив російський телеканал «Дождь», із яким співпрацював Джемаль. 

Згодом МЗС Росії підтвердило прізвища загиблих російських журналістів.

Загибель знімальної групи підтвердили в місії ООН в ЦАР, а також місцеві держслужбовці, ідеться у повідомленні. Чоловіків нібито зупинили на блокпосту, що саме із ними сталося, невідомо. Однак, тіла загиблих розпізнали.

Дружина Орхана Джемаля Ірина Гордієнко повідомила The Bell, що впізнала по фотографії тіло чоловіка. Вона також сказала, що з нею зв'язувався офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, яка пообіцяла якнайшвидше повернути тіло. У бесіді з Гордієнко Захарова уточнила, що процес розпізнання триватиме до 1 серпня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

За даними агентства AFP,  чоловіків убили на блокпосту невідомі озброєні люди. Тіла журналістів знайшли в 23 кілометрах від міста Сибут. Тіла загиблих доставлені на базу місії ООН.

Російське федеральне агенство ТАСС з посиланням на дані посольства Росії в ЦАР зазначило, що у двох із трьох загиблих при собі виявили прес-карти видання «Известия». Водночас, у редакції «Известий» спростовують інформацію про загибель співробітників. 

Востаннє на зв'язок журналісти виходили 29 липня, повідомив ВВС редактор «Центру управління розслідуваннями» Андрій Коняхін. 

«Позавчора ввечері вони виходили на зв'язок востаннє. Правда, дуже важко говорити, це мої друзі», — зазначив він.

У ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер». За даними джерел Громадського, близьких до Орхана, журналісти знімали проект про російську присутність у Центральноафриканській Республіці. На одному із блокпостів їх зупинили для перевірки документів.

Російське федеральне агентство «Интерфакс» повідомило, що метою вбивства журналістів могло бути пограбування. 

Журналісти Громадського співпрацювали із воєнним кореспондентом Орханом Джемалем. Зокрема, він став автором серії матеріалів про міграцію до Туреччини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Турецький шлях: хто і навіщо емігрує в Туреччину

Поділитись: