Російська омбудсмен Тетяна Москалькова закликала українську омбудсмен Людмилу Денісову не обмежуватися голосними заявами та «Facebook-правозахистом», а «працювати більш результативно в межах правозахисної дипломатії». Відповідну заяву Москалькова оприлюднила на своєму офіційному сайті 21 січня.

«Дуже сподіваюся, що до Людмили Денісової прийде розуміння того, що в межах правозахисної дипломатії вона могла б працювати більш результативно, не обмежуючись гучними заявами і Facebook-правозахистом», — написала Москалькова, зазначивши що дії Денісової «не сприяють зваженому діалогу між країнами».

Москалькова вказала, що Денісова нині нагнітає ситуацію навколо кримського татарина Едема Бекірова, а раніше «так було» з Олегом Сенцовим та полоненими Росією моряками — «такі дії сприяють медійному шуму навколо Людмили Леонідівни (української омбудсмена — ред.) і лише ускладнюють положення людей, які й так опинилися у складній ситуації».

Щодо кримчанина Бекірова російська омбудсмен вказала, що вимога Денісової надати медичну довідку про стан суперечить лікарській таємниці. Та додала, що довідку передадуть самому Бекірову.

За інформацією Москалькової, Бекіров пройшов медичне обстеження впродовж 15-18 січня.

«За підсумками обстеження лікарів, нині немає підстав для операції й необхідно проводити медикаментозне лікування, яке визначене для його захворювань», — написала Москалькова.

19 січня донька Бекірова, Елеонора, повідомила, що йому надають протипоказані ліки.

Нагадаємо, силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів.

13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.

15 січня Бекірова вивезли з СІЗО Сімферополя до лікарні для обстежень на два тижні.

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

Поділитись: