Предстоятель Російської православної церкви (РПЦ) патріарх Кирило розповів, що в середньому церква будує три храми на добу.

Про це Кирило заявив під час освячення храму Всіх Святих у Страсбурзі, який РПЦ почала будувати в 2013 році, передає «Интерфакс».

«Ми сьогодні будуємо в середньому три храми на добу — я не помиляюся, за 24 години. 30 тисяч храмів за десять років», — сказав він.

Патріарх запевняє, що такі темпи будівництва — не від того, що РПЦ «не знає, куди витратити гроші».

«Наш народ, який пройшов через роки атеїзму, і розумом, і серцем зрозумів, що без Бога нічого не виходить», — заявив Кирило.

Зазначимо, що нещодавно в російських незалежних ЗМІ з’являлися матеріали щодо розкішних маєтків Кирила. Останнє повідомлення стосувалося резиденції під Санкт-Петербургом, на будівництво якої з державного бюджету РФ виділили 2,8 мільярда рублів (близько 1,15 мільярда гривень).

«Новая газета» опублікувала матеріал щодо любові очільника російської церкви до розкоші. Автор зазначає, що за кількістю палаців, маєтків, резиденцій і дач Кирило «не надто відстає» від президента Володимира Путіна.

Колишній речник РПЦ Всеволод Чаплін виправдовував розкіш предстоятеля церкви, зазначаючи, що це «частина нелегкого хреста патріаршого служіння».

«Люди хочуть, щоби їхні ієрархи виглядали не гірше, ніж представники світської влади», — казав Чаплін.

Нагадаємо, в російському Єкатеринбурзі декілька днів у травні тривали протести проти будівництва в центрі міста храму, задля чого планували вирубати дерева в сквері. Справа навіть дійшла до сутичок з ОМОНом.

У підсумку російська влада вирішила провести опитування щодо того, де потрібно будувати храм. Яким чином пройде опитування, неясно. На вимогу провести референдум влада міста заявила, що на це потрібен рік підготовки, а на запитання, як тоді пройшов «референдум» у Криму, відповісти не змогла.

«В Англії провели референдум — легше нікому не стало», — сказав мер міста Олександр Високінський.

Також повідомлялося, що російський ядерний центр експериментальної фізики хоче купити 76 ікон Серафима Саровського зі стразами.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile