Запроваджена урядом Росії заборона на ввезення деяких товарів з України матиме незначний вплив на економіку та валовий внутрішній продукт.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України у відповідь на запит журналістів «Інтерфакс-Україна».

«За оцінками НБУ, загальні чисті втрати експорту товарів від нових санкцій Росії, враховуючи значну імпортну складову в експорті машинобудування, будуть невідчутними, а вплив санкцій на ВВП — близьким до нуля», — повідомили в Нацбанку.

Водночас, там зазначили, що найбільший вплив російських санкцій зазнають компанії машинобудівної галузі, адже саме їм буде найскладніше переорієнтуватись на нові ринки збуту. Виробники харчових продуктів знайдуть нових покупців набагато швидше.

29 грудня прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

До переліку заборонених до ввезення в Росію українських товарів додали українську кондитерську продукцію, пшеницю, соняшникову олію, горіхи, а також котли, шпалери, папір, меблі, трактори та інше обладнання. За підрахунками мінекономіки РФ, загальна вартість українського експорту, який заборонили в Росії, складає 510 мільйонів доларів на рік.

Нагадаємо, що у березні 2018 року уряд запровадив тимчасову заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії.

Пізніше там повідомили, що Росія навмисне занижує ціни на добрива, що ввозяться в Україну та анонсували введення антидемпінгових мит.

23 травня заборону на ввезення деяких російських добрив скасували.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile