російські кораблі та субмарини помітили поблизу витоків на «Північних потоках» — CNN
Європейські чиновники помітили російські військові кораблі та підводні човни поблизу місць, де на початку тижня сталися витоки на газопроводах «Північний потік—1/2».
Про це повідомляє CNN із посиланням на двох західних розвідників та ще одне джерело, обізнане зі справою.
Військові кораблі помітили в понеділок та вівторок, а підводні човни — минулого тижня.
Однак джерела не поспішають стверджувати, що кораблі чи субмарини мають стосунок до витоків на газопроводах. Але їхню присутність у Балтійському морі будуть вивчати як один із чинників витоків.
За словами військового чиновника Данії, російські кораблі регулярно діють у цьому районі. Він каже, що присутність кораблів рф не обов'язково означає, що саме росія відповідальна за диверсію.
«Ми бачимо їх (кораблі — ред.) щотижня. Останніми роками активність росії в Балтійському морі зросла. Вони досить часто перевіряють нашу обізнаність — і в морі, і в повітрі», — сказав чиновник.
Водночас європейські та американські чиновники сходяться на тому, що саме росія мала змогу та мотив навмисно пошкодити трубопроводи, пише CNN.
Що відомо про витоки на «Північних потоках»?
Представники Данії та Швеції повідомили про виявлення двох витоків на газопроводі «Північний потік-1» у Балтійському морі лише за кілька годин після подібної аварії на газопроводі «Північний потік-2». Обидва російські газопроводи є важливими для транзиту газу з рф.
У «Північного потоку-1» постраждали обидві нитки: одна — у морській економічній зоні Данії, а друга — у Швеції. Повідомляється, що два витоки були дуже близько один до одного. Водночас у «Північному потоці-2» падіння тиску зафіксували на одній нитці.
Вимірювальні станції у Швеції та Данії зареєстрували сильні підводні вибухи в тому самому районі, де стався витік газу з газопроводів.
У Німеччині та ЄС підозрюють диверсію. У Євросоюзі попередили, що будь-яке навмисне порушення європейської енергетичної інфраструктури є абсолютно неприйнятним, тому на це потрібно рішуче відповісти.
За даними Tagesspiegel, уряд Німеччини розглядає дві версії атак. За однією з них, українські чи пов'язані з Україною сили пошкодили газопровід. За іншою версією, росія сама пошкодила газопроводи, щоби спричинити додаткову невизначеність та, можливо, підвищити ціни на газ.
- Поділитися: