У політв'язня Станіслава Клиха російські лікарі не підтвердили діагноз рак шкіри. Про це повідомила уповноважена з прав людини Росії Тетяни Москалькова українському омбудсмену Людмилі Денісовій.

Омбудсмен РФ вказала, що Клиху зробили усі необхідні аналізи і діагноз раку, який він підозрює у себе, не підтверджується. Денісова зазначила, що звернеться до консула задля перевірки цієї інформації. 

Раніше Громадське поговорило з матір'ю політв'язня Тамарою Клих. Вона повідомила, що Клих підозрює у себе рак шкіри. Також він поскаржився на сильний біль у нирках та серці. Попри такий стан здоров’я політв’язня повернули з лікарні Челябінська до в’язниці у Верхньоуральську.

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

У січні 2017 року Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. 

У липні 2018-го повідомлялось, що Клиха перевели до психлікарні. Росія стверджувала, що політв’язня «перевели за власним бажанням». Згодом українця повернули з психлікарні до колонії.

Поділитись: