Співробітники Центру протидії екстремізму Міністерства внутрішніх справ Росії (Центру «Е») 5 місяців знімали на приховану камеру спальню активістки Анастасії Шевченко. ЇЇ звинувачують у причетності до організації, яку визнали в Росії «небажаною».

Російське видання «Новая газета» пише, що відеокамеру встановили у вересні 2018 року за рішенням суду. Сама Шевченко дізналася про це, коли почала знайомитися з кримінальною справою.

«Пів року до арешту мами в її спальні стояла відеокамера, встановлена там за рішенням суду для стеження за небезпечним злочинцем. Про це ми дізналися восени, а знайомитися з відео мама почала сьогодні», — розповіла донька активістки.

Вона зазначила, що у справі містяться фотографії та відео, на яких її мати без піжами.

Адвокат Анастасії Шевченко Сергій Бадамшін повідомив, що за його даними, ініціював встановлення відеокамери Центр «Е». 

За пів року відеостеження там «встановили», що Шевченко «загрожує обороноздатності, безпеці країни та конституційному ладу». Адвокат зазначив, що активістку звинуватили в участі у правозахисній конференції та узгодженому владою міському мітингу.

Фото рішення суду, яким дозволили приховану відеозйомку в квартирі активістки Анастасії Шевченко
Фото:

адвокат Сергій Бадамшін

«Новая газета» пише, що Анастасія Шевченко стала першою в Росії, кого підозрюють в участі у «небажаній» організації. Такою її визнала Генпрокуратура. Активістка перебуває під домашнім арештом з кінця січня 2019 року.

Нагадаємо, 28 липня в центрі Москви силовики затримали 1127 учасників несанкціонованого мітингу «За чесні вибори» на підтримку незалежних кандидатів на виборах у Московську міську думу, яким відмовили у реєстрації через перевищення кількості нібито недійсних підписів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile