В анексованому Криму російські силовики прийшли з обшуками у помешканнях кримських татар.

Як повідомляє правозахисна організація «Кримська солідарність», обшуки почалися з 4 ранку одночасно в чотирьох районах Криму.

Зокрема силовики прибули за такими адресами: в Бахчисарайському районі — в селі Залізничне до Аліма Суф'янова, в селі Білокамянка до Сейрана Хайретдінова та в селі Севастянівка до Олександра Сізікова; в Червоногвардійському районі — в селищі Октябрьське в будинку Еміля Зіядінова, в Алушті до Ділявера Меметова, в селищі Курци Сімферопольського району до Ісмета Ібрагімова. Зранку стало відомо про обшуки в будинку Вадима Бектімірова, що мешкає в селі Кам'янка Сімферопольського району.

За підсумками обшуків силовики затримали шістьох кримських татар: Еміля Зіядінова, Сейрана Хайретдінова, Ісмета Ібрагімова, Аліма Суф'янова, Олександр Сізікова та Вадима Бектемірова. Причини цих затримань наразі невідомі.

Адвокат Іслям Веліляєв повідомив в коментарі «Кримській солідарності», що його не допустили в будинок активіста Еміля Зіядінова, коли там проводили обшук.

«На мої вимоги, допустити мене до мого підзахисного і бути присутнім при обшуку, співробітники ФСБ взяли мою візитну картку і сказали чекати. Право на захист порушено, мене не допустили до проведення обшуку», — розповів він.

На місцях працюють співробітники центру «Е», ФСБ Криму, спецпідрозділу Росгвардії «Беркута», а також ОМОНу — спеціального поліцейського підрозділу.

Поділитись: