Світ

Російський «Сбербанк» планує придбати медіа холдинг Rambler — Reuters

Reuters
Світ/Російський «Сбербанк» планує придбати медіа холдинг Rambler — Reuters
Зберегти
Вигляд
Найбільший державний банк Росії «Сбербанк» наразі проводить переговори про купівлю медіа холдингу Rambler, до якого входить низка російських інтернет-видань.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на 5 незалежних джерел.

Зазначається, що до групи Rambler входять такі видання, як «Лента.ру», «Газета.ру» та «Афіша». Крім цього, Rambler володіє пошуковою системою та мережею кінотеатрів у Росії.

Офіційно у «Сбербанку» заперечують намір купувати медіа холдинг, водночас джерела Reuters стверджують, що наразі в серед менеджменту банку немає єдиної позиції щодо купівлі холдингу.

Наразі «Сбербанк» володіє «золотою акцією» суперника Rambler — компанії Яндекс, яка дає банку особливе право ветувати рішення правління російського пошуковика.

15 лютого арбітраж у Гаазі підтвердив юрисдикцію та право на отримання відшкодування державному ПриватБанку. Банк вимагає у Росії 1 мільярд доларів.

Зазначимо, що Гаазький арбітраж раніше вже виносив рішення на користь українських компаній за втрачене через анексію Криму майно. Позивачами до Росії тоді виступили колишні власники ПриватБанку та компанії, які їм належать.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму. Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

29 січня 2019 року Верховний суд дозволив компаніям групи Приват конфісковувати майно російських державних банків в Україні.

Пов`язані новини