Росія інвестує в інфраструктуру Криму, але бізнес не може її використовувати — економіст
Росія інвестує державні кошти в інфраструктуру анексованого Криму, але через санкції бізнес не може використовувати її.
Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив економічний кореспондент телеканалу «Дождь» Богдан Бакалєйко.
За його словами, в анексований півострів інвестує практично тільки держава.
«Крим насправді перетворився у великий державний проект. Удвічі зараз більше економіка Криму, ніж 5 років тому, зараз це 300 мільярдів рублів. Але треба розуміти, що це за гроші. Це державні кошти», — сказав економіст.
Він зазначив, що загалом вже 5 років «доволі сильно» скорочуються інвестиції в Росію.
«Як зробив російський уряд: якщо іноземці не хочуть інвестувати в Росію, тоді ми підвищимо податки і будемо самі інвестувати туди, куди нам треба. Інвестується це все в інфраструктуру. Наскільки це все ефективно інвестується і наскільки потрібна взагалі ця інфраструктура — це спірне питання», — розповів Бакалєйко.
Він припустив, що саме Крим потребує інвестицій.
«Але знову ж таки, там санкції, бізнес не може прийти до Криму і не може використати цю інфраструктуру, бо він одразу потрапить під санкції. Там немає наших банків, там немає «великої четвірки» мобільних операторів», — наголосив він.
Бакалєйко також розповів, що після анексії «на хвилі патріотизму» в Криму зареєстрували багато юридичних осіб та індивідуальних підприємців — близько 12 тисяч — а закрили дуже мало. Але вже статистика 2018 року показує, що ентузіазм інвесторів із Росії зменшився — відкрилися 3 тисячі компаній, але стільки ж закрилися.
Як повідомлялося, після анексії Криму Росія втратила 150 мільярдів доларів.
Раніше глава окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов розповів, що захопленням півострова керував особисто Володимир Путін.
Дивіться репортаж зі святкування 5-ї річниці анексії Криму: Антиутопія, що стала реальністю: як Аксьонов і «Нічні Вовки» святкували п’ятиріччя анексії
16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою так званий референдум про статус півострова. Під час референдуму на півострові перебули російські військові та спецпризначенці без розпізнавальних ознак. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та США не визнали результати голосування на так званому «референдумі».
- Поділитися: