У доповіді «Росія», підготовленій Комітетом із питань розвідки та безпеки британського парламенту, робиться висновок, що Росія могла вплинути на результати референдуму про вихід із ЄС 2016 року, але обсяг цього впливу виміряти неможливо.

Про це повідомляє видання The Sunday Times, посилаючись на доповідь, якої, втім, ще немає в публічному доступі.

Серед прикладів такої діяльності РФ згадуються RT та Sputnik — російські пропагандистські канали іномовлення, які напередодні референдуму поширювали матеріали, спрямовані проти ЄС. За шість місяців до голосування за членство в ЄС 2016 року RT та Sputnik загалом оприлюднили понад 260 статей, які мали близько 134 млн переглядів у Twitter, пише Sunday Times.

Для порівняння: дві найбільші офіційні передвиборчі групи, які виступали за вихід Великої Британії з ЄС — Vote Leave та Leave.EU — мали 33 і 14 мільйонів переглядів відповідно.

«Відмова уряду публікувати доповідь дуже зашкодила британській розвідувальній спільноті, оскільки вказує, що нам начебто є що приховувати», — сказали The Sunday Times анонімні представники розвідувальних служб Великої Британії, які були причетні до підготовки доповіді.

Водночас глава Міністерства внутрішніх справ Брендон Льюїс сказав в інтерв’ю Sky News, що доповідь буде оприлюднено після виборів, повідомляє Reuters.

Нагадаємо, доповідь «Росія» була складена Комітетом із питань розвідки й безпеки Палати громад британського парламенту. Протягом півтора року парламентарі досліджували ймовірний вплив Росії на референдум щодо Brexit 2016 року та втручання у парламентські вибори 2017 року.

Доповідь була готова в березні 2019 року, а на початку жовтня — пройшла перевірку в британських спецслужбах на предмет конфіденційної інформації. Після цього комітет направив документ до уряду на погодження. Але там його не розглянули й досі, посилаючись на брак часу.

Глава Комітету з питань безпеки та розвідки Домінік Ґрів і опозиційна Лейбористська партія звинуватили прем’єр-міністра Бориса Джонсона в навмисній затримці доповіді напередодні виборів 12 грудня. Вони стверджують, що владна Консервативна партія не хоче оприлюднення документу, бо там описується її фінансування пов’язаними з Росією донорами.

Водночас опитування YouGov, оприлюднене в суботу, показує, що в консерваторів нині найвища підтримка з 2017 року. За них на прийдешніх виборах готові проголосувати 45% опитаних, тоді як за Лейбористську партію — 28%. Голосування найімовірніше відбудеться в грудні 2019-го.

Поділитись: