Росія заявила про неможливість подальшої участі в тристоронніх консультаціях з Австралією та Нідерландами у розслідуванні катастрофи малазійського боїнга MH17 на Донбасі. Причиною називають те, що розслідування «упереджене та політизоване».

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ РФ.

Крім того, у зриві тристоронніх консультацій Росія звинувачує саме Нідерланди. В МЗС звинувачують офіційну Гаагу в тому, що вона «не хоче встановити, що дійсно сталося» і називають розслідування «упередженими, поверхневими і політизованими». У заяві згадується рішення Нідерландів подати позов проти Росії до Європейського суду з прав людини через збиття літака MH17. У Росії такі дії вважають «недружними» та такими, що «позбавляють сенсу продовжувати тристоронні консультації».

Як передає Reuters, міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок розповів, що вони «дуже шкодують через таке рішення Росії».

«Це надзвичайно боляче для тих, хто вижив», — сказав він.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

Поділитись: