Офіційний запуск двох нових електростанцій в анексованому Криму планують провести 18 березня під час можливого візиту президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомляє Reuters із посиланням на п'ять джерел, близьких до російської компанії Технопромекспорт.

«Губернатор на закритому засіданні повідомив, що Путін приїде 18 березня до Севастополя відкривати Балаклавську ТЕС», — передає Reuters слова джерела в парламенті Севастополя.

Системний оператор другої ТЕС — Тавричної, що знаходиться в Сімферополі, — повідомив 12 березня, що там завершили випробування другого енергоблоку.

Загальна потужність двох електростанцій становитиме 940 мегаватів, а вартість — 1,1 мільярда доларів.

Москва зв’язала півострів з південною енергосистемою через енергоміст, прокладений по дну Керченської протоки, проте терміни запуску декілька разів переносилися. Перші енергоблоки почали постачати електроенергію на ринок у жовтні 2018 року.

Джерела Reuters та німецький концерн Siemens раніше повідомляли, що Росія встановила на цих електростанціях чотири газових турбіни, виготовлені німецьким концерном, в обхід європейських санкцій. Це призвело до скандалу, судових розслідувань та нових санкцій проти Росії від ЄС та США.

Нагадаємо, що раніше нижня палата Конгресу США — Палата представників — ухвалила законопроект, який забороняє американському уряду визнавати анексований Крим російським.

Поділитись: