Дочірня компанія Газпрому «Газпром енергохолдинг» планує викупити частку підсанкційної компанії «Силові машини» у спільному підприємстві з німецьким концерном Siemens, який виготовляє газові турбіни для теплоелектростанцій.

Таким чином, спільне підприємство Росії з Siemens зможе уникнути фінансових та інших обмежень, пов’язаних з тим, що цією компанією співволодіє підсанкційна компанія «Силові машини».

Про підготовку цієї угоди повідомляє російський «Комерсантъ» з посиланням на власні джерела. Зокрема, зазначається, що угоду з передачі частки «Силових машин» у спільному з Siemens підприємстві планують здійснити за посередництва Siemens. Так, німецька компанія викупить частку «Силових машин», а потім перепродасть її «Газпром енергохолдинг».

Загалом очікується, що дочірня компанія Газпрому має наростити свою участь у спільному з Siemens підприємстві до 50%, а газові турбіни, які це підприємство виготовляє, планують повністю локалізувати у Росії (наразі в РФ збирається близько половини компонентів газових турбін).

Санкції на «Силові машини» наклали США за те, що ця компанія поставила газові турбіни для теплоелектростанції в анексованому Криму.

Нагадаємо, в липні 2017 року Росія направила до Криму газові турбіни німецького концерну Siemens, попри санкції ЄС Концерн Siemens заперечив постачання турбін до Криму.

Пізніше гендиректора російського партнера Siemens звільнили з посади. Російська компанія визнала поставку модернізованих турбін Siemens у Крим.

Згодом в ЄС погодили нові санкції проти Росії через турбіни Siemens. Також повідомлялося, що Росія погрожує Siemens санкціями через обмеження ЄС.

24 вересня в Siemens заявили про зміни в роботі з російськими клієнтами після постачання турбін у Крим.

30 жовтня стало відомо, що Верховний суд Росії відмовив Siemens у поверненні турбін, які незаконно доставили до Криму.

Поділитись: