Росія поки що не може повернути Україні військові катери, захоплені у листопаді 2018-го в Керченській протоці, через їхній технічний стан.

Про це повідомив адвокат звільнених українських військових моряків Микола Полозов, пише «Крим.Реалії».

«Досі Росія не виконала наказу Міжнародного трибуналу в частині повернення кораблів. Але, за моєю інформацією, у цій справі є зрушення, кораблі російська влада готова передати. Єдина проблема — це технічний стан самих кораблів», — розповів Полозов.

За його інформацією, зараз українські катери приводять у належний стан, щоб вони могли бути на плаву. 

«Ми очікуємо, що до кінця року їх точно передадуть», — додав адвокат.

Раніше міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко анонсував, що Росія найближчим часом поверне захоплені українські військові кораблі.

Нагадаємо, 25 травня міжнародний трибунал з морського права у справі про захоплення Росією 24 українських моряків зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі й повернути їх під контроль України.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile