Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця
Фото:

Facebook/Sergíy Kyslytsya

Влада Російської Федерації хоче використати ситуацію з поширенням коронавірусу SARS-CoV-2, щоб посилити суперечності всередині Європейського Союзу.

Про це «Голосу Америки» заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, коментуючи спробу Росії «провести» через Генасамблею ООН проєкт резолюції щодо коронавірусу.

За словами українського дипломата, російська сторона «демонструє великий професіоналізм, прагнучи досягнення своєї мети».

«Розумію і погоджуюсь із тим, що Європейський Союз має продемонструвати єдність, тому що частина «ковідного» плану Російської Федерації — це використати коронавірус, щоб посилити протиріччя всередині Європейського Союзу, і тим самим його розвалити, принаймні політично», — заявив посол.

Кислиця додав, що з розумінням ставлюсь до того, що європейці «до останньої миті виробляли ту формулу, яка би дозволила всім країнам приєднатися».

Як зазначається, проєкт містив формулювання щодо скасування міжнародних санкцій. За словами українського дипломата, російська сторона демонструє професіоналізм, прагнучи досягнення своєї мети.

Перед цим Генасамблея ООН ухвалила Резолюцію про глобальну солідарність у боротьбі з COVID-19, яку ініціювали Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія, Гана, Індонезія, Сінгапур.

Резолюція вказує на «безпрецедентні наслідки» пандемії та закликає до «посилення міжнародної кооперації з метою стримати, пом'якшити наслідки та перемогти» хворобу. Україна, серед інших країн, була співавтором цієї резолюції.

Цьому передувало представлення Росією власного проєкту резолюції щодо COVID-19, який містив вимогу щодо скасування міжнародних санкцій. Україна заблокувала проєкт. Київ підтримали Грузія, США, Велика Британія, ЄС та інші країни.

Напередодні, 3 квітня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна забракувала ініційований Росією проєкт резолюції Генасамблеї ООН про боротьбу з коронавірусом, який міг допомогти РФ позбутися міжнародних санкцій.

Поділитись: