Розвідка Сполучених Штатів Америки дійшла висновку, що російські військові пропонували винагороду пов'язаним з талібами бойовикам в Афганістані за вбивства американських військових.

Про це повідомляє The New York Times із посиланням на власні джерела.

«Російська військова розвідка таємно пропонувала винагороду бойовикам, пов'язаним з талібами, за вбивство військових коаліції в Афганістані — зокрема американських військовослужбовців — на тлі ведення мирних переговорів, з метою припинити тривалу війну в країні», — йдеться у повідомленні.

Також учасники угруповання «Талібан» могли, за сприяння росіян, вбивати інших військових з країн НАТО.

Зазначається, що інформація про співробітництво РФ з талібами стала відома американцям кілька місяців тому.

Ці дані були підтверджені під час допитів захоплених в Афганістані бойовиків. Інформацію також передали президенту США Дональду Трампу ще наприкінці березня.

Водночас, чиновники повідомили, що Трамп поки не вирішив, як на це реагувати.

У Кремлі повідомили, що не чули про подібні звинувачення.

«Якщо хтось висуне їх, ми дамо відповідь», — заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Нагадаємо, 29 лютого 2020 року США підписали з «Талібаном» мирну угоду, яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані. Вона передбачає виведення усіх американських військ з Афганістану. «Талібан» зі свого боку зобов’язався не приховувати представників інших терористичних угруповань і провести повноцінні переговори з урядом Афганістану. 

Зазначимо, що військові США та їхніх союзників перебувають в Афганістані з 2001 року. Ввести їх туди розпорядився президент Джордж Буш у відповідь на теракти 11 вересня 2001 року, оскільки «Талібан» переховував терористичну мережу «Аль-Каїда» та її лідера — Усаму бен Ладена.

Поділитись: