РФ просить підготувати спільний документ, з яким будуть працювати лідери України, Німеччини, Франції та Росії під час «нормандської зустрічі».

Про це повідомив міністр закордонних справ Вадим Пристайко під час спільної пресконференції з міністром закордонних справ Естонії Урмасом Рейнсалу.

За словами Пристайка, у вересні 2019 року висувалися 2 умови для проведення зустрічі «нормандської четвірки»: визнання «формули Штайнмаєра» та розведення військ у трьох ділянках.

«Російська сторона зараз почала говорити про документ, який сторони мають погодити, щоб лідери з ним працювали. Цієї вимоги не було. Якщо це буде документ за результатами зустрічі, його можна підготувати, щоб лідери не сиділи й з чистого аркуша не писали результати», — сказав міністр.

Також Пристайко підкреслив, що Україна готова до «нормандської зустрічі».

«Сподіваємося, якщо не буде обстрілів з тої сторони, ми зможемо відрахувати 7 днів і почати розведення в зоні Петрівське», — зазначив він.

Нагадаємо 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу. 

Поділитись: