Росія створює нову гіперзвукову зброю на основі технологій, які викрали у США.

Про це заявив радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон пише «Голос Америки».

Коментуючи вибух, який стався 8 серпня на полігоні в Архангельській області РФ, Болтон зазначив, що цей інцидент є прикладом того, як Росія веде роботи зі створення засобів доставки ядерної зброї. Радник Трампа додав, що йому відомо більше, ніж він може сказати.

Щось пішло не так, але це демонструє, що, хоча економіка Росії приблизно дорівнює економіці Нідерландів, вона досі витрачає достатньо на оборону, щоб не тільки модернізувати свій ядерний арсенал, а й створити нові види засобів доставки, гіперзвукові планеруючі носії, гіперзвукові ракети, багато в чому вкрадені з американських технологій", — заявив Болтон.

Він додав, що ймовірність отримання цих технологій іншими країнами є викликом для США і їхніх союзників.

Нагадаємо:

  • 8 серпня в Архангельській області стався вибух під час випробувань на військовому полігоні.Спочатку повідомлялося, що унаслідок вибуху двоє людей загинули й четверо постраждали. Згодом стало відомо про 5 загиблих.
  • У Міноборони РФ заявили, що жодних викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, радіаційний фон в Архангельській області в нормі. Водночас, у місті Сєвєродвінськ в Архангельській області після вибуху було зафіксоване підвищення радіаційного фону.
  • 10 серпня видання Reuters повідомило, що вибух на полігоні в РФ міг статися через випробування ракети з ядерною установкою. Про те ж саме невдовзі заявив президент США Дональд Трамп.
  • 13 серпня у Росії визнали перевищення радіаційного фону після вибуху біля Архангельська.
Поділитись: