Напередодні запровадження санкцій США проти компаній, що будували російський морський трубопровід «Північний потік-2», Росія та Німеччина брехали про те, що запровадження цих санкцій ніяк не вплине на процес будівництва газогону.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв в інтерв'ю німецькому виданню Die Zeit.

За словами Коболєва, російські та німецькі посадовці свідомо брехали про те, що санкції США все одно не вплинуть на завершення «Північного потоку-2» тому, мовляв, у них немає ніякого сенсу.

«За кілька днів до запровадження санкцій німці та росіяни намагалися переконати американців, що санкції не матимуть ніякого ефекту на «Північний потік-2». Вони свідомо брехали», — заявив Коболєв.

Він зазначив, що Росія наразі не має можливості та технологій, необхідних для того, щоб добудувати останні кілометри трубопроводу в обхід України. Цими технологіями володіла компанія Allseas, зареєстрована у Швейцарії. Без її допомоги завершити будівництво потоку Газпрому не вдасться.

Водночас у самій Росії неодноразово заявляли, що здатні завершити «Північний потік», мовляв, країна має необхідні для добудови трубопроводу можливості. Однак судно розташоване на Далекому Сході Росії і лише 10 лютого вирушило до Сінгапуру. Для того, аби дістатися Балтійського моря та продовжити роботу над «Північним потоком-2» «Академіку Черському» знадобиться щонайменше 2 місяці.

Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Як ми повідомляли раніше, США вимагають від компаній-підрядників, які займаються будівництвом газопроводу «Північний потік-2» згорнути роботи до 20 січня, інакше їм загрожують санкції.

21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

Поділитись: