Росія в ПАРЄ: рішення оскаржити неможливо, Україна готує відповідь
Рішення Парламентської асамблеї Ради Європи, яке дозволяє після 5 років санкцій повернутися Росії в ПАРЄ, оскаржити неможливо.
Як повідомив в ефірі «Нині вже» на Громадському постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, рішення є резолюцією ПАРЄ, якою реформується санкційний механізм асамблеї — «так, як хотіла Росія. Виконання вимоги РФ дозволило росіянам подати повноваження своєї делегації на розгляд ПАРЄ. І сьогодні Україна разом з партнерами оскаржила саме повноваження росіян. Тобто реформа санкційного механізму є незворотньою. Потрібна інша реформа, щоб її змінити», — зазначив він.
Кулеба вважає, що Україна має жорстко відреагувати на те, що відбулося: «це питання самоповаги».
«Те, що відбулося вчора — це, по суті, підважування принципів Ради Європи. Але не всі її можливості вичерпані. Моя особиста позиція, як посла, полягає в тому, що ми маємо, жорстко відповісти і розробити нову політику, яка зробить Раді Європи боляче. Але водночас ми маємо залишитися членами Ради Європи», — сказав посол.
За його словами, Міністерство закордонних справ України вже опрацьовують подальші дії щодо Ради Європи.
«Але фундаментальним, засадничим принципом цієї нової політики є теза про те, що після вчорашніх подій «стара» Рада Європи припинила своє існування. І ми маємо нову реальність, нову організацію, яка дискредитована. І саме виходячи з цієї позиції ми будемо розбудовувати наші подальші стосунки з Радою Європи», — додав він.
Нагадаємо, члени ПАРЄ проголосували за рішення, яке дозволяє повернення російської делегації до асамблеї попри санкції.
25 червня російську делегацію «запросили до роботи» в ПАРЄ. Українська делегація припинила роботу на сесії ПАРЄ після повернення Росії.
Згодом група членів ПАРЄ подала оскарження повернення російської делегації. Представники Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Туреччини, Ісландії, Кіпру та Азербайджану в повному складі підтримали повернення Росії до ПАРЄ.
Українська делегація допускає призупинення участі в ПАРЄ через повернення Росії.
Парламентська асамблея Ради Європи наклала на Росію санкції у квітні 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі, таким чином позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. Також Росія не платить внески до Ради Європи з червня 2017 року.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ затвердити без обмежень повноваження делегації РФ. За словами Зеленського, минулого тижня він «особисто обговорював це питання з президентом Франції та з федеральним канцлером Німеччини. Намагався переконати пана Макрона та пані Меркель, що повернення російської делегації до ПАРЄ можливе лише після того, як Росія виконає принципові вимоги Асамблеї. Шкода, що наші європейські партнери нас не почули та вчинили інакше».
- Поділитися: