У період з 2014 по 2019 рік Росія незаконно видобула 10,4 мільярда кубометрів газу з українських родовищ в анексованому Криму.

Про це повідомила голова компанії Чорноморнафтогаз Світлана Ніжнова під час енергетичного форуму, передає «РБК-Україна».

«За ці роки, з 2014 по 2019 рік, РФ видобула з родовищ, які належать Україні, 10,4 мільярда кубометрів», — заявила вона.

За розрахунками Чорноморнафтогазу, обсяги видобутку газу у Криму щороку падають. Так, якщо у 2014 році з кримських родовищ добули 2 мільярди кубометрів, то у 2019 році — 1,5 мільярда кубометрів. Сприяє падінню видобутку західні санкції за анексію Криму.

Щодо активів, які Росія незаконно конфіскувала у Нафтогазу в Криму, та газ, який видобули з українських родовищ, Нафтогаз почав судові процеси у Гаазькому арбітражі.

У березні 2019 року Нафтогаз повідомив, що Гаазький арбітраж може підраховувати суму збитків та суму компенсації, яку Росія має виплатити за анексію Криму Нафтогазу в межах виграної компанією справи, до 1,5 років.

1 березня 2019 року стало відомо, що Гаазький арбітраж став на сторону Нафтогазу у судовому спорі проти Росії за втрачені Нафтогазом активи через анексію Криму. Сума збитків, яку в Нафтогазі очікують компенсувати відповідно до рішення арбітражу, може скласти до 8 мільярдів доларів.

Поділитись: