Гаазький арбітраж може 1,5 роки підраховувати збитки через анексію Криму — Нафтогаз
Гаазький арбітраж може підраховувати суму збитків та суму компенсації, яку Росія має виплатити за анексію Криму Нафтогазу в межах виграної компанією справи до 1,5 років.
«Після того, як суд визнав, що держава Росія винна у втраті кримських активів, його робота зосередиться на встановленні розміру збитків. Справа це, на жаль, не швидка, визначення суми збитків може зайняти близько 1,5 роки», — повідомляють у Нафтогазі.
Там зазначають, що окрім втрати самих активів, які Росія незаконно експропріювала у Криму, Нафтогаз втрачає ще й прибуток у вигляді видобутого на шельфі Чорного моря газу.
1 березня стало відомо, що Гаазький арбітраж став на сторону Нафтогазу у судовому спорі проти Росії за втрачені Нафтогазом активів через анексію Криму. Сума збитків, яку в Нафтогазі очікують компенсувати відповідно до рішення арбітражу, може скласти до 8 мільярдів доларів.
Зазначимо, що це вже не перша справа, яку виграла Україна та українські компанії у Росії в Гаазькому арбітражі проти Росії за втрачене внаслідок анексії Криму майно. Зокрема, позитивне рішення арбітраж виніс у справі Ігоря Коломойського та компаній, що йому належать та у справі за позовом ПриватБанку.
Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.
12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму. Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.
29 січня 2019 року Верховний суд дозволив компаніям групи Приват конфісковувати майно російських державних банків в Україні.
- Поділитися: