росія визнала, що «Москва» пішла на дно, а ЄС почав працювати над нафтовим ембарго: головні новини ночі 15 квітня
міністерство оборони рф визнало, що російський ракетний крейсер «Москва», в який напередодні влучили українські військові, затонув, а в ЄС почали розробляти механізм заборони російської нафти. Головні новини України та світу за ніч 15 квітня.
Ситуація на фронті
За добу 14 квітня Об'єднані сили на Донецькому та Луганському напрямках знищили 4 ворожі танки, 6 бронетранспортерів, 4 бойові машини піхоти й одну артилерійську систему окупантів.
Крім того, оперативно-тактичне угруповання «Схід» повідомляє про ще 4 відбиті атаки ворога. Під час боїв українські захисники знищили 30 окупантів, 2 танки, 1 МТЛБ та одну артилерійську систему.
В оперативному командуванні «Південь» повідомили, що знищили 39 окупантів та 4 одиниці техніки, серед яких бойові броньовані машини та БПЛА.
Обмін полоненими
У Херсонській області вдалося провести обмін полоненими. Українські військові віддали ворогу 4-х його солдатів і повернули з полону 5 своїх побратимів.
«Після напружених переговорів вдалося досягнути домовленостей щодо обміну полоненими в районі селища Посад-Покровське, де 4 полонених російських військових обміняли на 5 наших», — ідеться в заяві.
«Москва» затонула
міністерство оборони рф визнало, що російський ракетний крейсер «Москва» затонув. Напередодні в нього влучили ракетами українські військові, однак у росії цього не визнають.
Водночас у Міністерстві оборони України заявили, що наразі не будуть ні підтверджувати, ні спростовувати інформацію про те, що крейсер усе-таки затонув.
13 квітня стало відомо, що українські військові влучили ракетами «Нептун» у російський ракетний крейсер «Москва». Це саме той корабель, який погрожував військовим на острові Зміїний та отримав відповідь «Русский военный корабль, иди на...!»
Зруйнований Маріуполь
Президент Володимир Зеленський сказав, що в заблокованому Маріуполі внаслідок дій російсько-окупаційних військ уже зруйновані 95% усіх будівель.
«Це одне з найбільших міст не лише в Україні, а й у Європі. 500 тисяч мешканців. 500 тисяч людей! Скільки з них убиті — ніхто не знає. Ніхто не знає, скільки людей лишилося», — сказав Зеленський.
Президент наголосив, що російські війська привезли з собою крематорії та спалюють тіла вбитих цивільних, щоб знищити докази і приховати власні злочини.
Посилення санкцій
The New York Times із посиланням на анонімних чиновників та дипломатів ЄС пише, що чиновники Європейського Союзу наразі розробляють заборону на імпорт російських нафтопродуктів — хочуть зробити це поступово.
Євросоюз тривалий час чинив опір забороні російської нафти, зокрема через великі збитки для Німеччини та можливий вплив цього ембарго на ЄС і ціни на енергоносії.
Однак чиновники та дипломати Євросоюзу кажуть, що зараз бачать компроміс у поступовій забороні нафти, що дасть країнам час знайти альтернативних постачальників. Раніше ЄС уже зробив так із російським вугіллям, передбачивши 4-місячний перехідний період.
Рекордне заморожування активів
Велика Британія 14 квітня ввела санкції проти двох близьких соратників російського мільярдера Романа Абрамовича у відповідь на вторгнення росії в Україну. Лондон заявив, що ці люди зазнали найбільшого заморожування активів, коли-небудь введеного Лондоном.
Йдеться про арешт суми в 10 мільярдів доларів на рахунках директора футбольного клубу «Челсі», який належить Абрамовичу, Євгена Тененбаума та ще одного ділового партнера Абрамовича — Давида Давидовича, якому також заборонили в'їзд до Великої Британії.
Допомога від Франції
Франція передасть Україні 24 пожежні машини, карети швидкої допомоги, а також обладнання для рятувальників загальною вагою у 50 тонн. Про це повідомив президент Франції Емманюель Макрон 14 квітня за результатами телефонної розмови з главою України Володимиром Зеленським.
росія просить Бразилію допомогти
росія звернулася до Бразилії з проханням про підтримку в Міжнародному валютному фонді, Світовому банку та групі провідних економік G20, щоб та допомогла їй протистояти санкціям Заходу, які запровадили через повномасштабне вторгнення в Україну.
Міністр фінансів росії Антон Силуанов написав міністру економіки Бразилії Пауло Гедесу лист із проханням про підтримку в запобіганні «політичним звинуваченням та спробам дискримінації» у міжнародних фінансових інститутах і на багатосторонніх форумах.
«За лаштунками ведеться робота в МВФ та Світовому банку щодо обмеження або навіть виключення росії з процесу ухвалення рішень… Як відомо, росія переживає непростий період економічних і фінансових потрясінь, спричинених санкціями, запровадженими США та їхніми союзниками», — написав Силуанов, але не став вказувати, чому ж росію хочуть звідти виключити.
Лист, у якому не згадується війна в Україні, датований 30 березня і переданий бразильському міністру послом росії 13 квітня.
В уряді Бразилії зазначили, що хотіли би, щоб росія залишилась учасником дискусій у багатосторонніх організаціях.
- Поділитися: