Всенародне голосування за зміни до Конституції Російської Федерації, які, серед іншого, передбачають обнулення президентських термінів Володимира Путіна і можливість йому обиратися на посаду глави держави до 2036 року, назначили на 22 квітня.

Відповідний указ підписав Путін у вівторок, 17 березня.

Зазначається, що на референдум винесуть лише одне питання: «Чи схвалюєте ви зміни до Конституції Російської Федерації?»

Раніше низка російських ЗМІ повідомляла, що через епідемію коронавірусу в країні голосування за зміни до російського Основного закону можуть перенести.

Нагадаємо:

  • 15 січня під час послання Федеральним зборам Путін запропонував внести зміни до Конституції, які змінять повноваження центральних органів влади країни. Тоді більшість експертів та політологів були упевнені, що це початок «операції» зі збереження влади Володимира Путіна в країні.
  • Також після звернення Путіна 15 січня у відставку пішов уряд Росії на чолі з Дмитром Медведєвим. Новий Кабмін очолив Михайло Мішустін.
  • 10 березня перед голосуванням у другому читанні депутатка Держдуми від «Единой России» Валентина Терешкова запропонувала «або взагалі прибрати обмеження кількості президентських термінів у Конституції, або … закласти в законі можливість для чинного президента знову обиратися на цю посаду, вже відповідно до оновленої Конституції».
  • Її поправку до законопроєкту про «обнулення» президентських термінів підтримав Путін. Держдума одразу її схвалила. «За» проголосували 380 депутатів, проти — 43, ще 1 утримався. Пізніше її майже одностайно затвердила Рада Федерації (верня палата російського парламенту).
  • 14 березня закон про поправки в Конституцію підписав президент РФ Путін. Він того ж дня направив їх на розгляд Конституційного суду РФ.
  • 16 березня (тобто через два дні після отримання звернення президента) Конституційний суд Російської Федерації схвалив поправки до Основного закону країни.

Наступні президентські вибори в Росії очікуються в неділю 17 березня 2024 року. Володимир Путін при владі вже 21 рік.

У 2008-му в Росії змінили Конституцію і збільшили термін президентства з 4 до 6 років.

Поділитись: