Військові США вважають Росію загрозою номер один
Американське військове керівництво переглядає оборонний бюджет через посилення російської військової активності та її загрозсамому існуванню США
Американське військове керівництво переглядає оборонний бюджет через посилення російської військової активності та її загроз самому існуванню США.
Про це повідомляє Reuters.
Під час щорічного Рейганівського форуму національної оборони з приводу російської загрози прозвучали і більш відверті оцінки.
«Росія це загроза номер один для США. Ми маємо численні загрози, яким можемо протидіяти, проте Росія, через ядерний аспект, може бути загрозою самому існуванню США», — заявила секретарка військово-повітряних сил США Дебора Джеймс.
Її оцінку підтримали голова військово-морських операцій адмірал Джон Річардсон і керівник закупівлі зброї Міноборони США Франк Кендал. На їхню думку, зростаюча агресивна поведінка Росії призводить до все більших занепокоєнь.
Їх коментарі надійшли після того, яка Пентагон закінчив підготування секретної оцінки безпеки США для новообраного президент Дональда Трампа, який обіцяв захистити країну покращенням відносин з російським президентом Владіміром Путіним.
Повідомляється, що на переконання європейських дипломатів, Москва може скористатися часом до початку президентства Трампа, аби посилити агресію в Україні та Сирії. Вони вважають, що Барак Обама, чия каденція спливає у січні 2017, не зможе дати гідну військову відповідь.
Кендал зазначив, що політика США завжди була сфокусована на азійсько-тихоокеанському регіоні та на Близькому сході, проте зараз увага зміщується в сторону Росії.
«Їхня поведінка змусила нас переглянути існтрументарій, який нам може знадобитися», — сказав він.
Ніхто з представників американської оборонної системи не надав деталей того, як саме збільшення витрат на армію вплине на бюджет у 2018 році. Проте вони зазначили, що зміцнення кібер-безпеки, космічної, ядерної та ракетної оборони — це необхідність, викликана останніми військовими успіхами Росії.
На переконання генерала морської піхоти Джозефа Данфорда, мета Росії полягає у підриванні довіри до НАТО і зменшення можливостей США до силових дій по всьому світу.
«Вони діють з такою частотою у різних місцях, які ми не бачили десятиліттями», — охарактеризував він дії Росії в Криму, на сході України та в Сирії.
На думку Річардсона, військово-морські сили США вже переконалися у потенціалі російського флоту. Він відзначив, що інциденти з провокування американських суден російськими частішають.
«Це все гра на публіку», — охарактеризував він такі епізоди.
Росія та США мають договір щодо обмежень та обговорень інцидентів на морі, проте він мало допомагає у вирішенні провокативних дій.
Діалог між офіцерами військово-морських сил США та Росії припинився після анексії Криму у 2014 році. Для порівняння, в часи «холодної війни» такі контакти були більш тісними.
На переконання Річардсона, наразі морські офіцери США більше спілкуються зі своїми колегами з Китаю та Ірану.
«Посилення діалогу з Росією було б цінною річчю», — сказав він.
Учасники конференції також відзначили, що наразі найсильніша сторона Російської військової політики це дестабілізація. На їх переконання, США багато чого навчились, споглядаючи поведінку російських військових в Україні.
Раніше Пентагон повідомляв, що США готові захищати союзників в умовах російської агресії.
Нагадаємо, США виділять Україні 3,4 млрд доларів на стримування РФ.
Палата Конгресу США схвалила оборонний бюджет, який обмежує співпрацю з Росією у військових питаннях.
- Поділитися: