Росія запровадила економічні санкції проти України. Вони стосуються 322 фізичних та 68 юридичних осіб.

Постанову від 1 листопада підписав прем’єр РФ Дмитро Медведєв.

Спеціальні економічні санкції проти України передбачають:

  • блокування (замороження) безготівкових коштів,
  • замороження електронних цінних паперів та власності на території Росії
  • заборону на переведення коштів за межі Росії.
Хто потрапив під санкції Росії
Фото: Графіка: Павло Коновалов/Громадське

Під санкції потрапило усе найвище керівництво держави. Зокрема, голови силових відомств — керівник МВС Арсен Аваков, глава Національної поліції Сергій Князєв та його заступник В’ячеслав Аброськін, а також перші заступники міністра оборони.

Також у списку десятки народних депутатів, міністрів, голова Конституційного суду, керівництво Адміністрації президента та кілька кандидатів у президенти — лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко, лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко та позафракційний Юрій Дерев’янко.

Під санкції потрапив і син президента — Олексій Порошенко. Однак компанія Порошенка Roshen, одна з фабрик якої зареєстрована в Липецьку, під санкції не потрапила.

Зазначимо, що з усього керівництва держави санкції не торкнулися Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, хоча спікер Ради Андрій Парубій — у списку. Проти перших осіб держави неможливо запровадити санкції. Як додала віце-спікерка Ради Ірина Геращенко, в цілому під санкціями уся команда Порошенка.

Росія також запровадила економічні обмеження і проти націоналістів: керівника добровольчого руху ОУН Миколи Коханівського та командувача Добровольчого українського корпусу Андрія Стемпіцького. (Уточнення: раніше ми написали, що серед цього списку є лідер праворадикальної організації С14 Євген Карась. Це не відповідає дійсності. Насправді у кремлівському списку фігурує український галерист, голова експертної ради Міністерства культури, тезка праворадикала Євген Карась. Ймовірно, у Росії їх переплутали).

З олігархів у російському списку — Віктор Пінчук, Костянтин Жеваго, Геннадій Боголюбов та Костянтин Григоришин (хоча останній має російське громадянство). Зазначимо, що у списку немає олігарха Ігоря Коломойського, який разом з Боголюбовим фігурує у справі щодо Приватбанку. Також Росія не внесла й олігарха Ріната Ахметова попри те, що його компанія ДТЕК веде бізнес у Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Це не санкційний список, а прізвища патріотів»: як вище керівництво держави відреагувало на санкції Кремля

Раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ запровадить санкції проти сотень українців, які «шкодять Росії».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Санкції проти України: кого можуть торкнутися російські обмеження?

Поділитись: