Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв
Фото: Кремль
Росія запровадить санкції проти громадян України. Ідеться про блокування активів та заборону вивозу капіталу. Санкції запровадять проти українців, які «шкодять Росії».

«Низці громадян України, які шкодять РФ, загрожує блокування активів, заборона вивозу капіталів і поставок певних товарів», — сказав він.

Медведєв додав, що санкції стосуватимуться сотень фізичних та юридичних осіб. У списках — «представники бізнесу та інші люди — це буде залежати від рішення російської сторони, від тих пропозицій, які сформулює уряд».

«Йдеться про блокування їхніх активів, які перебувають на території РФ. Тобто про заборону здійснювати з ними будь-які дії», — заявив російський прем'єр.

Він уточнив, що постанови уряду не будуть розповсюджуватися «на українців загалом».

22 жовтня 2018-го президент Росії Путін підписав указ про запровадження санкцій проти України. Цим указом Путін доручив російському уряду підготувати список фізичних і юридичних осіб з України, проти яких будуть запроваджені «спеціальні економічні заходи». Також уряд РФ має визначити, які саме заходи запровадить Москва.

Указ діятиме відповідно до федерального закону «Про заходи впливу (протидії) на недружні дії Сполучених Штатів Америки та інших іноземних держав».

У межах цього закону Росія запровадила так звані антисанкції проти західних країн, коли вони запровадили обмежувальні заходи проти РФ через анексію Криму та війну на Донбасі. Ці антисанкції здебільшого передбачають заборону на ввезення до Росії деяких товарів, виготовлених у країнах Заходу.

Нагадаємо, наприкінці вересня 2018 року Україна запровадила спеціальні санкції проти низки транспортних підприємств Росії, які співпрацюють з компаніями на окупованому Донбасі.

24 травня 2018 року Адміністрація президента України оприлюднила оновлений перелік санкцій проти Росії. До списку потрапили 1748 фізичних осіб та 756 юридичних осіб. Рік тому у санкційних списках України проти РФ містилось 1228 фізичних і 468 юридичних осіб. Серед нових фізосіб, які потрапили до переліку, глава «Газпрому» Олексій Міллер, російські мільярдери Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Сулейман Керімов, Володимир Богданов, Віктор Вексельберг, голова правління банку ВТБ Андрій Костін. До списку санкцій Ради національної безпеки і оборони вперше потрапив український олігарх-утікач Сергій Курченко.

У переліку санкції проти юридичних осіб міститься представництво в Україні російського інформагентства «РИА Новости», а також товариство «Інтерселект». Через останнє, за даними Служби безпеки України, здійснювалось фінансування роботи видання «РИА Новости Україна», керівника якого підозрюють у держзраді. Також до списку антиросійських санкцій потрапила платіжна система WebMoney

Також Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції проти російського «Первого канала» та низки ресурсів самоназваних «ДНР» та «ЛНР».

Серед осіб, які також потрапили під обмеження — гендиректор агентства «Россия сегодня» Дмитро Кисельов. У межах санкцій заблоковано всі його активи на території України, заборонено в'їжджати на територію України та скасовано усі дозволи та візи. 

Санкції запроваджуються терміном на три роки і передбачають блокування активів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медіа, Webmoney та «республіканський банк ДНР»: хто потрапив під українські санкції


Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile