Росія зареєструвала свою четверту вакцину проти COVID-19. Новий препарат ㅡ це «схудлий» «Спутник V»

Росія зареєструвала свою четверту вакцину проти коронавірусу ㅡ «Спутник Лайт». Цей препарат, по суті, є одним уколом вакцини «Спутник V», але не є його альтернативою.

Про це пише «Интерфакс» з посиланням на Російський фонд прямих інвестицій.

У Росії заявляють, що однокомпонентна вакцина «Спутник Лайт» має ефективність у 79,4%. У лютому здійснювали третій етап клінічних випробувань цього препарату серед 4 тисяч добровольців. А вже у березні МОЗ Росії отримало документи для його реєстрації.

Вартість такого уколу становитиме менш як 10 доларів. Зберігати вакцину потрібно буде за температури від +2 до +8 градусів за Цельсієм.

Використовувати цей препарат рекомендують людям віком від 18 до 60 років.

Власне, «Спутник Лайт» ㅡ це один укол вакцини «Супутник V», але він не є її альтернативою. У РФ кажуть, що цей препарат використовуватимуть для інших завдань. Наприклад, швидко формувати колективний імунітет «в умовах несприятливого розвитку епідпроцесу».

Що відомо про «Спутник V»?

Цей препарат розробили в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Його схвалили до використання одразу після завершення другого етапу клінічних досліджень у серпні 2020-го, що суперечить загальноприйнятим протоколам проведення випробувань.

У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група науковців (детальніше читайте в нашому матеріалі).

Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Ба більше, творці вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо в межах третього етапу досліджень. На думку фахівців, це фактично означає провал дослідження.

А втім, 2 лютого в авторитетному медичному виданні The Lancet вийшла стаття про проміжні результати третього етапу досліджень «Спутника V». Наведені в ній дані свідчать, що російська вакцина справді дієва, але питання до коректності проведення випробувань (зокрема згадане викривлення добірки, а також відсутність протоколу щодо тестування учасників випробування) все ж залишаються.