На сайті російського уряду опублікували постанову, якою дозволяється засекречувати інформацію у російському реєстрі юридичних осіб про компанії, які працюють на території окупованого Криму.

Відповідна постанова №729 опублікована 10 червня, її підписав прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв.

Окрім іншого, у постанові йдеться про те, що доступ до інформації у єдиному реєстрів юридичних осіб РФ може бути прихований у тому разі, якщо вони працюють на території анексованого Криму та Севастополя.

Крім цього, підставою засекретити дані у реєстрі є робота таких компаній на державне оборонне замовлення РФ та наявність іноземних санкцій проти такої компанії.

Зазначається, що компанії зможуть приховати у реєстрі інформацію щодо своїх власників, керівників, про наявність філій у Криму, а також про ліцензії, які вони мають.

Нагадаємо, що за даними Bloomberg, санкції Заходу коштували Росії 6% ВВП.

Перші санкції проти РФ за анексію Криму та війну на Донбасі США запровадили у 2014-му. Обмеження торкнулися ключових секторів російської економіки. Під санкції потрапили «Роснафта», газова компанія «Новатек», державні Зовнішекономбанк і Газпромбанк, а також підприємства російського оборонно-промислового комплексу.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: